FAQ

Przeczytałeś wszystkie informacje na stronie i nadal masz jakieś wątpliwości? W tej sekcji znajdują się odpowiedzi na pytania, które zadajecie nam najczęściej. Jeśli po zapoznaniu się z nimi wciąż coś będzie dla Ciebie nie jasne - napisz do nas, na pewno odpowiemy!

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE? Rekolekcje rozpoczynamy w czwartek 1 czerwca wieczorem. Jest to dzień zawiązania wspólnoty, czas kiedy poznajemy się i integrujemy. Kolejne dni to czas pracy, formacji, warsztatów i - przede wszystkim - wspólnej modlitwy oraz uwielbiania Boga. W sobotę, 3 czerwca, rozpoczynamy dzień Mszą św. w Domu Rekolekcyjnym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, a następnie wspólnie jedziemy na Pola Lednickie, gdzie rozpoczynamy głoszenie 🙂

ILE TRZEBA MIEĆ LAT, ŻEBY ZOSTAĆ EWANGELIZATOREM NA LEDNICY? Należy być pełnoletnim.

JAKI JEST KOSZT REKOLEKCJI? Dokładamy wszelkich starań, aby udział w rekolekcjach był dla ewangelizatorów jak najtańszy, jednakże za wiele rzeczy musimy zapłacić, dlatego też koszt rekolekcji wynosi dla przyjeżdżających:

  • w czwartek – 390 zł (rekolekcje z noclegiem i wyżywieniem czwartek-sobota, pakiet ewangelizatora, koszulka, ewangelizacja na polach)
  • w piątek – 290 zł (rekolekcje z noclegiem i wyżywieniem piątek-sobota, pakiet ewangelizatora, koszulka, ewangelizacja na polach)
  • w czwartek z opcją bez noclegu – 190 (rekolekcje z wyżywieniem czwartek-sobota, pakiet ewangelizatora, koszulka, ewangelizacja na polach)

Każdy ewangelizator proszony jest o zadatek w wysokości 90 zł, który jest bezzwrotny. Wpłacenie zadatku jest konieczne do przyjęcia na rekolekcje.

CO JEŚLI NIE MAM PIENIĘDZY NA OPŁACENIE KOSZTÓW REKOLEKCJI? Napisz do nas – pieniądze nie mogą być przeszkodą dla szerzenia Dobrej Nowiny. Postaramy się wspólnie zaradzić temu problemowi 😉

CZY NA REKOLEKCJE TRZEBA PRZYJECHAĆ PO SPOWIEDZI? Byłoby bardzo dobrze, abyś przystąpił do sakramentu pokuty przed przyjazdem na rekolekcje. Ze względu na ilość osób i na krótki czas trwania warsztatów oraz ich intensywność , możesz mieć trudność aby znaleźć czas i przystąpić do sakramentu na miejscu. Podczas rekolekcji towarzyszyć Nam będzie tylko jeden prezbiter.

CO MUSZĘ ZABRAĆ NA REKOLEKCJE? Na pewno nie możesz zapomnieć o Piśmie Świętym! Przed rekolekcjami dostaniesz również maila, w którym dowiesz się co dodatkowo ze sobą zabrać 🙂

ZAREJESTROWAŁEM SIĘ, ALE NIE OTRZYMAŁEM OD WAS ŻADNEJ ODPOWIEDZI. CO MAM ZROBIĆ? Napisz do nas maila na adres: ewangelizatorzy@lednica2000.pl. Sprawdzimy co się stało i niezwłocznie skontaktujemy się z Tobą.

NIE MOGĘ PRZYJECHAĆ NA REKOLEKCJE. CZY MOGĘ DOŁĄCZYĆ DO WAS NA POLACH LEDNICKICH? Zasadniczo nie. Jednak jeśli masz już spore doświadczenie w ewangelizacji i formujesz się we wspólnocie ewangelizacyjnej, to indywidualnie rozeznamy Twoją sprawę. Zachęcamy jednak, abyś zrobił wszystko, by móc być z nami podczas rekolekcji. Jest to czas formacji, przygotowania do posługi, ale przede wszystkim umocnienia w wierze dzięki życiu we Wspólnocie i wspólnej modlitwie.

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ REKOLEKCJE? Rekolekcje odbywają się w Domu Rekolekcyjnym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Dokładny adres oraz mapkę dojazdu dostaniesz od nas w mailu ze szczegółowymi informacjami na ok. tydzień przed rekolekcjami.

JESTEŚMY MAŁŻEŃSTWEM, CZY DOSTANIEMY OSOBNY POKÓJ? Zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby tak było, obiecać tego jednak nie możemy (w zależności od ilości małżeństw i uczestników rekolekcji).

JAK WRACAMY PO EWANGELIZACJI Z PÓL LEDNICKICH? Nie zapewniamy zorganizowanego transportu powrotnego – jednak bez obaw, nie zostawimy nikogo bez opieki do momentu opuszczenia przez niego Pól 🙂

PO CO JEST ZADATEK? Co roku zdarzają się osoby, które pomimo zapisania się na rekolekcje, nie przyjeżdżają. Każdorazowo powoduje to ponoszenie przez nas kosztów związanych z przygotowaniem większej ilości jedzenia, koszulek i materiałów ewangelizacyjnych. W przeszłości sytuacja ta powtarzała się coraz częściej, dlatego byliśmy zmuszeni wprowadzić system zadatku.

GRAM NA JAKIMŚ INSTRUMENCIE. CZY MOGĘ WZIĄĆ GO ZE SOBĄ? Nie ma ku temu przeciwwskazań, ale podczas rekolekcji uczestnicy nie mogą posługiwać muzycznie, robią to osoby do tego wyznaczone.